İşte yenilikleriyle MIUI 9!

Xiaomi, Aadroid tabanlı kullanıcı arayüzü MIUI 9’un resmi tanıtımını sonunda gerçekleştirdi. Daha iyi performans ve yeni özelliklerle gelen MIUI 9 huzurlarınızda.

Xiaomi tarafından sunulan ilk ürün olan ve yine ilk versiyonu 2010 yılında tanıtılan MIUI’nin son sürüm ROM’u MIUI 9 sonunda resmen tanıtıldı. Toplamda 142 ülkeden 2.8 milyar kez indirilen ve 55 dile çevrilen ROM, çok daha iyi hale getirilen kullanıcı arayüzü ve yepyeni özellikleriyle artık daha güçlü.

Xiaomi MIUI9 duyurusunu gerçekleştirdi!

2016 yılında sunulan MIUI 8’i bir sonraki boyuta taşıyan MIUI 9 artık çok daha başarılı uygulama yükleme süreleriyle göz dolduruyor. ROM bunu optimize edilen iş parçacığı zamanlama ve CPU hızlandırmasına borçlu. Ek olarak, geliştirilen haptik geri bildirim ve sistemin kullanımdaki uygulamalar için kaynakları önceliklendirmesine yarayan yeni düzenleme modeli de bu sürümü öne çıkartıyor.

MIUI 9 ile birlikte yeni bir akıllı asistan da geliyor ve aradığınız uygulamaları, notları, görüntüleri ve daha fazlasını bulmanızda size yardımcı olabiliyor. Ek olarak yeni evrensel görüntü arama ile belirli bir kişi ya da belirli bir yerde çekilmiş fotoğrafları bulmanız daha kolay hale geliyor.

Daha önceki sürümlerde bulunmayan ve kullanıcıların özellikle beklediği bir yenilikse MIUI 9’da yer bulmuş. Çok pencereli mod sayesinde kullanıcılar artık iki uygulamayı yan yana çalıştırabilecekler ve bunun özellikle Mi Max 2 gibi cihazlarda oldukça işlevsel olacağını söyleyebiliriz. Yeni sürümün ikonları da elden geçirilirken, görsel yenilemeyle arayüz çok daha modern bir hal almış.

Bu arada akıllı asistan, evrensel görüntü arama ve akıllı uygulama başlatıcının ilk olarak MIUI 9 ROM’unun Çin versiyonunda yer alacağı ifade ediliyor. Daha fazla detay ise önümüzdeki haftalarda netleşecek.